Reference

Kdo mne nezná, můze se podívat na mou tvorbu. Věřím, že nepotřebuje slova - stačí se dobře dívat.

  1. Web bystre.kutlvasr.cz jsem založil v roce 2012 a trvale a pečlivě aktualizoval do počátku roku 2017. Je zde podrobně mým fotoaparátem zmapováno dění v místní části obce Janovice - Bystré. Nepodařilo se však zajistit potřebné náklady na provoz webu a aktualizace byla zastavena. I tak ale web obsahuje fotografie a mé poznámky a postřehy z dlouhého období pěti let a to není málo.
  2. Web www.foto.kutlvasr.cz  se plně věnuje mé nabídce fotografických služeb.
  3. Web www.fotostranky.kutlvasr.cz  - najdete zde řadu fotodokumentů a fotografií z mé dílny.
  4. Web www.obecjanovice.cz  - tento web mám čest spoluvytvářet a udržovat v aktuálním stavu. Najdete na něm řadu fotografií, které jsou z mé dílny.
  5. Fotogalerie www.zonerama.com/vladimirkutlvasr téměř kompletní galerie mých prací za léta 2015 až dosud.

Fotografii se plně věnuji již řadu let, začínal jsem s analogovou technikou a výrobou fotografií v temné komoře ještě na střední škole. Neminula mne ani tvorba diapozitivů na barevné materiály, ve svém osobním archivu mám velké množství negativních i barevných filmů. Od roku 1998, kdy jsem zakoupil první digitální fotoaparát, se již plně věnuji digitálnímu záznamu.

Experimentuji i s netradičním záznamem - fotografií v infračerveném spektru, nebo s návratem časem zpět - s dírkovou komorou na černobílý fotomateriál. Mimochodem - praktické vyzkoušení právě technologie dírkové komory je zařazeno mezi nabízená praktická školení.

Za dobu své praxe jsem měl možnost vyzkoušet řadu fotopřístrojů, pro potřeby fotografování jsem postupně pořídil poměrně solidní vybavení. Mohu tak v rámci výuky ukázat a seznámit žáky i s některými specialitami. Lze si vyzkoušet makrofotografii, je možnost otestovat celou řadu různých objektivů od rybího oka až po teleobjetiv o ohniskové vzdálenosti 600mm (po přepočtu). K dispozici je i sada systémových blesků s dálkovým řízením i studiové vybavení (studiová záblesková světla, studiová fotografická pozadí, řadu modelátorů světla a podobně).


V oblasti fotografie spolupracuji například s firmou NOVOGEAR, SAFT FERAK (dokumetární fotografie a produktová fotografie), jsem zařazen mezi dodavatele O2 Czech Republic a.s. (propagační akce), pro soukromé osoby jsem vytvářel řadu fotografických prací a prací z oblasti digitalizace analogových materiálů. Své fotografie zasílám na různé fotografické soutěže a svými fotografiemi přispívám pravidelně do měsíčníku Mikroregion.